Sosyal Medyada Paylaş

Bal kansere iyi gelir mi?

Kansere karşı doğal besinlerin gücünü bilmeyen var mı? Bilmeyenler için açıklayalım bal, kanser ile savaşta en etkili besinler arasında yer almaktadır. Türk Kanser Derneği’nin konuya ilişkin verdiği bilgiler şöyledir: “Balın antikansorejen olması muhtemelen hücre üreme hızını azaltmasına ve antioksidan ve antienflamatuar etkilerine bağlıdır. İnsan ve hayvanlarda yapılan çok sayıda araştırma balın birçok kanserin alternatif tedavisinde yerinin olabileceğini göstermektedir.”

Arı ve arı ürünlerinin önemi son zamanlarda iyice fark edilmeye başlamıştır. Yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde sağlıklı ve uzun yaşayan insanların çoğunluğu arıcılıkla uğraşmaktadır. Tüm bunlardan yola çıkılarak yapılan araştırmalar sonucunda arı ve arı ürünlerinin kanser başta olmak üzere birçok hastalıkla savaşta etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Vücudun ihtiyacı olan her şey polenlerin içerisinde bulunmaktadır. Arı ürünlerinde özellikle potasyum oranı oldukça yüksektir ve vücudun temizlenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Bir başka araştırma sonucuna göre ise Propolis olarak bilinen arılar tarafından üretilen maddenin hücre yenilenmesinde etkili olduğu belirtildi. Propolis, bal arılarının çam, kestane ve meşe gibi ağaçların tomurcuklarından topladıkları reçinemsi bir maddedir ve hücre yenilenmelerini sağladığı gibi vücuda canlılık verip cildi korur. Hücre yenilenmelerini sağladığı için vücut dinç ve genç kalır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Sipariş ve Randevu