Sosyal Medyada Paylaş

  

Arı sütü ise, yine arılar tarafından üretilen, propolis ve baldan tamamen farklı bir arı ürünüdür. Arı sütü anne sütü gibi aslında… Arılar bu ürünü, yavru arıları beslemek için kendi vücutlarından salgılar. Arı sütü aynı zamanda kovandaki kraliçe arının yaşam boyu kullandığı besin maddesidir. Kovandaki işçi arılar yalnızca 45 gün yaşarken; hayatı boyunca arı sütü ile beslenen kraliçe arı 5-7 yıl arası yaşayabilmektedir. Buradan arı sütünün etkilerini çıkarmak mümkün… Arı sütü, doğal bir enerji ve zindelik kaynağı gibi düşünülebilir. Yapılan bilimsel çalışmalarda düzenli arı sütü tüketiminin çocuklarda bedensel ve zihinsel gelişmeyi desteklediği, beyin aktivitesini geliştirici etkilerinin bulunduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, düzenli arı sütü tüketiminin ciltte kolajen sentezini arttırdığı, bunun yanı sıra kadınlarda yumurta sayısı, erkeklerde de sperm kalitesini arttırarak doğurganlık üzerine etkilerinin bulunduğu yapılan bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Arı sütü, performans ve zindeliği arttırarak gün içerisinde kendinizi daha enerjik hissetmenize yardımcı olur. Özellikle, spor öncesi kullanıldığında etkilerini bizzat kendiniz gözlemleyebilirsiniz…

* Genel Performansı artırır.

A, D, E, K, H ve B-Kompleks

(9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir.

C vitamini ise eser miktardadır. İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir.

22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır. Hastalıklara karşı direnci artırıcıdır.

Kansere karşı koruyucu antioksidan özelliğe sahiptir. Kanserle savaşımda çok önemli bir destektir. Kalp-Damar Sistemini güçlendirir.

Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir.

Damarları açar, damar tıkanıklığını önler. Hipertansiyona faydalıdır. Hipertansiyonu olanlar ilk kullanmalarında küçük dozlarla başlayıp tedricen ideal miktarlara artırırlar.

Hafızayı güçlendirir. Unutkanlığı giderir. Alzheimer ile mücadelede etkin bir destektir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.

Doğal ve güçlü antidepresandır. Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve tetikler, böylece yaşamın tazelenmesini getirir.

Deri problemlerini gidericidir.

Teni güçlendirir ve görünümünü taze tutar. Dengeleyicidir; hareketli ve performanslı yaşama ve egzersize metabolik motivasyon sağlar.

Anne karnından büyüme çağına zihinsel gelişime önemli katkı sağlar. Zindelik vericidir. Yoğun antibiyotik kullanıcılarını destekleyici besin olarak takviye eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
WhatsApp Sipariş ve Randevu